Aktualności Mazovia Convention|

Stowarzyszenie SITE Poland uruchomiło nowy projekt Young Leaders. Jego podstawowym celem jest wsparcie w rozwoju młodych osób, zaczynających swoją przygodę z branżą spotkań.

Uczestnikami programu są studenci, chcący zdobyć doświadczenie w obszarze MICE. SITE Young Leaders to program, który stwarza młodym ludziom możliwość zdobycia doświadczenia w obszarze incentive travel, nawiązania wyjątkowych kontaktów z profesjonalistami. To także możliwość uczestniczenia w ciekawych projektach na poziomie lokalnym oraz międzynarodowym.

Oferta uczestnictwa w Programie Young Leaders skierowana została w grudniu 2020 r. do studentów. Przeprowadziliśmy kilkustopniową rekrutację i zakwalifikowaliśmy międzynarodową grupę dziewięciu osób. Mamy osoby z Polski, Białorusi, Indii, Mozambiku i Zimbabwe. To młodzi ludzie, pełni entuzjazmu i chęci do działania, do praktycznego poznawania naszej branży – mówi Piotr Cieślak, członek zarządu Site Poland, akademik, opiekun programu.

Jaki jest cel projektu? Stworzyć silną grupę młodych osób w ramach stowarzyszenia, które będąc zaangażowane w pracę SITE Poland zdobędą wiedzę oraz doświadczenie, wniosą swoje pomysły i świeże spojrzenie nowej generacji, a w przyszłości zostaną liderami nie tylko SITE, ale również całej branży- mówi Krzysztof Michniewicz, członek zarządu SITE Poland, jeden z inicjatorów i opiekunów programu.

Jednym z filarów programu jest mentoring. Planując swoją karierę, budując biznes, dobrze mieć przy sobie kogoś doświadczonego, kto wesprze w kryzysowej sytuacji oraz doradzi „co dalej”. Dlatego każdy z młodych liderów będzie objęty opieką mentora i edukatorów. Chcemy inspirować młode osoby do rozwoju osobistego i zawodowego, wzmacniać kompetencje przywódcze oraz inicjować właściwe postawy i zachowania. Do roli mentorów przygotowujemy się pod okiem certyfikowanej mentorki Marty Chmielewskiej. Wierzę, że nasz program mentorski będzie się rozwijał, a relacja między mentorem a podopiecznym będzie miała charakter współpracy między uczniem, a mistrzem. – mówi Grażyna Grot-Duziak, Prezes Zarządu SITE Poland.

SITE Poland planuje rozwijać program we współpracy z innymi stowarzyszeniami i organizacjami oraz profesjonalistami z branży MICE, którzy chcą wspierać młode talenty.

Źródło: Site Poland / Zdjęcie: Pixabay

Comments are closed.

Close Search Window