Aktualności Mazovia Convention|

Kongres ICCA – jedno z najważniejszych wydarzeń światowej branży eventowej odbyło się w dniach 6-9 listopada br. w Centrum Kongresowym ICE Kraków pod hasłem “Together we can”. W tak poważnym branżowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Mazowsza i Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Udział w imprezie dawał wyjątkowe perspektywy poznania opinii liderów branży i światowej klasy prelegentów, współtworzenia rozwiązań dla dzisiejszych krytycznych wyzwań w wydarzeniach biznesowych, poszerzania globalnych kontaktów podczas dynamicznych wydarzeń sieciowych i towarzyskich w trakcie kongresu oraz odkrywania nowych możliwości, dzięki kontaktom z setkami międzynarodowych stowarzyszeń.

Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się w Polsce i wzięło w nim udział ponad 900 uczestników z 80 krajów. Ważnym elementem była promocja Mazowsza dzięki sponsorowaniu jednej z przerw kawowych przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną, podczas której goście mogli zapoznać się z ofertą turystyczną województwa mazowieckiego oraz skosztować specjałów z naszego regionu.

ICCA to prawdopodobnie największa i najbardziej wpływowa organizacja na świecie zrzeszająca organizatorów konferencji i kongresów ze wszystkich kontynentów. Co roku ponad 1000 najbardziej doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie spotyka się, aby wspólnie omówić zmiany, nowości i wyzwania w przemyśle spotkań.

Różnorodność i równość w zatrudnieniu, zrównoważony rozwój i ochrona środowiska to najważniejsze zagadnienia, które zostały poruszone podczas wykładów, paneli i warsztatów tegorocznej edycji kongresu. Niektóre sesje i wydarzenia towarzyszące były okazją do zaprezentowania oferty państw, miast i regionów (m.in. Gyeonggi, Inczhon, Songdo, Edmonton, Bergen, Kopenhaga, czy polskie regiony: Mazowsze i Podkarpacie).

Nowy wymiar potrzeby solidarności w obliczu wojny w Ukrainie stanowił istotne tło w procesie konstruowania agendy kongresu, który w tym roku odbywa pod hasłem „Together we can”. Warto też dodać, że podczas wydarzenia miała miejsce zbiórka upominków dla młodzieży z Ukrainy.

Zdjęcia: Maciek First

Comments are closed.

Close Search Window