Aktualności Mazovia Convention|

W minionym tygodniu miało miejsce forum MCE Central & Eastern Europe, pierwsze z serii wydarzeń Europe Congress. W Salzburgu Polskę po stronie dostawców reprezentowali Poland Convention Bureau POT, Mazovia Convention Bureau, Silesia Convention Bureau oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Wydarzenie zgromadziło ponad 200 planistów wydarzeń oraz dostawców, oferując doskonałą okazję do nawiązywania kontaktów i rozmów biznesowych.

Forum było okazją do szeregu oficjalnych i nieoficjalnych spotkań z udziałem kluczowych graczy z rynków takich Niemcy, Austria, Szwajcaria (20 proc.) Wielka Brytania i Irlandia (20 proc.) Francja, Beneluks i Skandynawia (25 proc.) Europa Południowa (15 proc.) Bliski Wschód i Azja (10 proc.) oraz Ameryka Północna (10 proc.). Hosted buyers reprezentowali agencje eventowe, korporacje i międzynarodowe stowarzyszenia. Poszukiwali nowych opcji i miejsc na organizację wydarzeń, a oferta Polski wzbudziła ich duże zainteresowanie.

Udział w MCE Central & Eastern Europe w Salzburg stanowił dla polskich przedstawicieli przemysłu spotkań niepowtarzalną okazję do promocji polskich destynacji MICE oraz nawiązania nowych relacji biznesowych. Dzięki spotkaniom mogli oni aktywnie prezentować partnerów (rekomendowane CVB, PCO, ITC, konsorcjanci i członkowie) oraz ofertę Polski, przyciągając uwagę potencjalnych planistów wydarzeń. Dodatkowo, udział umożliwił pozyskanie cennych informacji na temat potrzeb i oczekiwań rynku, co pozwala lepiej dostosować ofertę polskich usługodawców do wymagań międzynarodowych klientów.

„Podczas 35 umówionych spotkań z hosted buyers w centrum kongresowym w Salzburgu, Poland Convention Bureau zaprezentowało różnorodne możliwości i potencjał naszego kraju. Organizatorzy wydarzeń interesowali się konkretnymi miastami, możliwościami organizacji konferencji i kongresów oraz podróży motywacyjnych” – powiedział Jarosław Marciuk, główny specjalista ds. marketingu w biurze spotkań i wydarzeń Polskiej Organizacji Turystycznej.

„Jestem zadowolony również z faktu, że Śląsk i Mazowsze miały okazję wyeksponować swoje silne strony i wielokrotnie słyszałem pochlebne komentarze od planistów wydarzeń, którzy wyrażali duże zainteresowanie ofertą tych mniej znanych regionów. Jako rezultat spotkań przewidujemy wzmożone zainteresowanie całą Polską jako głównym miejscem docelowym dla wydarzeń, spotkań i podróży motywacyjnych w tej części Europy. Warto również podkreślić, że Polska utrzymuje silną pozycję w globalnych rankingach, zajmując obecnie 23. miejsce w rankingu ICCA i 20. miejsce w rankingu UIA” – dodał Marciuk.

„MCE Central & Eastern Europe 2024 stanowiło doskonałą okazję do nawiązania kontaktów i promocji Mazowsza i Warszawy na międzynarodowym rynku spotkań. Z dumą przedstawialiśmy tam potencjał Mazowsza i Warszawy w zakresie organizacji wydarzeń biznesowych. Oferta wielu członków MROT i WOT, w ramach których funkcjonują Mazovia Convention Bureau i Warsaw Convention Bureau, spotkała się z dużym zainteresowaniem międzynarodowych planistów. Udział przedstawicieli Mazovia Convention Bureau zaowocował inspirującymi spotkaniami i wieloma cennymi leadami konferencyjnymi. Z niecierpliwością czekamy na potwierdzenie części z tych spotkań w Warszawie i na Mazowszu” – skomentowała Iwona Majewska, zastępca dyrektora biura MROT.

Źródło: POT / Zdjęcia: Mazovia Convention Bureau

Comments are closed.

Close Search Window