Aktualności Mazovia Convention|

Stowarzyszenie SITE Poland, zrzeszające profesjonalistów z branży incentive, zakończyło trzecią edycję programu edukacyjnego Young Leaders.

Program SITE Young Leaders dedykowany jest młodym profesjonalistom z branży podróży motywacyjnych i biznesowych na całym świecie. Jest to inicjatywa skierowana do osób pragnących rozwijać swoje umiejętności w tych obszarach oraz aktywnie uczestniczyć w działalności Stowarzyszenia SITE. Misją Site Young Leaders Poland jest stworzenie silnej grupy osób, które staną się liderami nie tylko w ramach oddziału polskiego, ale również w całej branży.

Młodzi liderzy SITE Poland w 2023 roku

Trzecia edycja programu Young Leaders potrwała blisko rok, od lutego do grudnia 2023 roku. Wzięło w niej udział 16 studentów z 9 krajów, reprezentujących 3 renomowane polskie uczelnie wyższe: Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula, Uniwersytet Marie-Curie Skłodowskiej oraz Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Program z sukcesem ukończyło 14 studentów. Główne filary programu stanowiły obszary: mentoring, edukacja oraz networking & events.

Jednym z najważniejszych elementów 3. edycji Young Leaders był program mentorski. Aż dziesięciu z szesnastu studentów miało możliwość doskonalić kompetencje przywódcze przy wsparciu i pod okiem dziesięciu mentorów, liderów polskiej branży incentive, a także profesjonalistów z sektora hospitality i finansów. Mentoring obejmował spotkania stacjonarne i online realizowane według ustalonego harmonogramu.

„Autorski program mentorski opracowany przez SITE Poland to jedyny tego typu program w polskiej branży turystycznej. – podkreśla Grażyna Grot -Duziak, Doradczyni SITE Poland, mentorka programu Young Leaders – Umożliwia młodym liderom zdobycie cennych umiejętności i wiedzy z zakresu podróży motywacyjnych, incentive, konferencji i wydarzeń. Poprzez mentorowanie doświadczonego profesjonalisty, młodzi liderzy mogą skorzystać z porad i praktycznej wiedzy, co pozwala im szybciej rozwijać się w branży oraz unikać błędów popełnianych na początku kariery.”

Intensywna edukacja młodych liderów

W trakcie roku intensywnej pracy z młodymi liderami, w ramach filaru „edukacja”, Site Poland zorganizowało m.in.: 7 spotkań edukacyjnych na tematy: podróże służbowe, działalność Convention Bureau, reprezentacje w branży incentive & hospitality zarządzanie DMC, organizacja wydarzeń czy marketing destynacji. W programie znalazło się miejsce także na zajęcia praktyczne i networking. Dla młodych liderów zorganizowano inspekcje obiektów hotelowych oraz wolontariaty podczas spotkań branży incentive. Studenci m.in. wzięli udział w prezentacji lotniska w Radomiu, w
warsztatach Africa Showcase, Meet the Bidder, czy Care & Give Event. Niezwykle budującym elementem programu Young Leaders okazał się wyjazd integracyjny do Suchej Beskidzkiej, który stanowił doskonałą okazję do wzmocnienia więzi między uczestnikami i mentorami.

„Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim mentorom, edukatorom i partnerom programu za ich nieocenione wsparcie. To dzięki Nim program osiągnął tak duży sukces! – mówi Piotr Cieślak, Prezes SITE, Opiekun i mentor programu Young Leaders- Gratulujemy rwnież naszym studentom i życzymy im dalszych osiągnięć na ich zawodowych ścieżkach. Jesteśmy przekonani, że zdobyte doświadczenia i relacje przyniosą im wiele korzyści w przyszłości.”

Nabór na kolejną edycję programu Young Leaders 2024 rozpocznie się niebawem. Więcej informacji na stronach SITE Poland.

Źródło i zdjęcie: SITE Poland

Comments are closed.

Close Search Window